Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos universitete – meninio skaitymo konkursas

2024-10-30 12:42

Uostamiestyje pirmą kartą įvyko respublikinis studentų meninio skaitymo konkursas. Studentai iš sostinės bei uostamiesčio rungėsi dėl geriausiųjų titulų ir piniginių prizų. Klaipėdos universiteto Baltojoje menėje aidėjo įspūdinga lietuviška poezija, proza ir humoristiniai kūriniai.

Geriausi: Vertinimo komisijos sprendimu, šešiems įtaigiausiai pasirodžiusiems skaitovams įteikti laureatų diplomai ir rėmėjų piniginiai prizai. Geriausi: Vertinimo komisijos sprendimu, šešiems įtaigiausiai pasirodžiusiems skaitovams įteikti laureatų diplomai ir rėmėjų piniginiai prizai.

Kalbos išlikimo svarba

Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete pirmą kartą surengtas studentų meninio skaitymo konkursas.

Skaitovai turėjo mintinai skaityti vieną ar du kūrinius, tarp jų ir savą kūrybą.

Komisijos nariai – pirmininkas Klaipėdos dramos teatro aktorius Rimantas Pelakauskas, režisierė, teatro mokytoja-ekspertė Audra Lenkauskienė ir Klaipėdos universiteto (KU) dėstytoja Rosita Vaičiulė vertino skaitovų tartį, kirčiavimą, kalbos raiškumą, kūrinio interpretaciją, meninį kūrinio perteikimą, įtaigumą, patrauklumą, temos aktualumą, gilumą, sąsajas su nūdiena.

Viena renginio organizatorių, aktorė ir skaitovė, KU dėstytoja Virginija Kochanskytė pabrėžė, kad šis konkursas šalies aukštosioms mokykloms tapo misija – išsaugoti gimtąją kalbą.

„Šią studentų meninio skaitymo tradiciją privaloma tęsti, turime misiją išsaugoti kalbą, ją puoselėti, kad tauta išliktų. Jeigu išliks mūsų kalba – išliks tauta, jeigu išliks kalba ir tauta, kartu išliks ir valstybė“, – pabrėžė V. Kochanskytė.

Virginija Kochanskytė / G. Sass nuotr.

Demonstravo aukštą lygį

Konkurse dalyvavo ne tik meno studijų krypties studentai, savo itin ryškius sugebėjimus rodė ir kitų specialybių studentai.

Kita renginio organizatorė teatrologė Jūratė Grigaitienė patikino, kad salėje žiūrovai skirtumo tarp teatralų ir kitų specialybių studentų pasirodymų galėjo ir nepajusti.

„Gal šiek tiek teatralai ir rodė daugiau profesionalumo, tačiau žiūrovai, kurie nėra įgudę profesionalaus meno ekspertai, veikiausiai net nepastebėjo skirtumo, kadangi visi skaitovai pademonstravo iš tiesų aukštą lygį“, – kalbėjo teatrologė.

Laimėtojams – prizai

Vertinimo komisijos sprendimu, šešiems įtaigiausiai pasirodžiusiems skaitovams (keturiems meno studijų studentams ir dviem kitų specialybių studentams) įteikti laureatų diplomai ir rėmėjų piniginiai prizai.

Jeigu išliks mūsų kalba – išliks tauta, jeigu išliks kalba ir tauta, kartu išliks ir valstybė.

Pirmąją vietą ir didįjį prizą iškovojo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Klaipėdos fakulteto studentė Viktorija Šeputytė, jai atiteko „Akropolio“ 100 eurų vertės dovanų čekis ir E. Malinausko paveikslo reprodukcija.

100 eurų vertės „Akropolio“ dovanų čekius gavo dar keli laureatai – LMTA studentai Emilijus Pocius ir Agnė Šakalytė bei KU studentė Evelina Dargytė.

Nemeninių specialybių studentams taip pat buvo įteikti prizai. Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentas Domantas Ulys iškovojo didijį prizą, dalyvė Amelija Benderavičiūtė apdovanota dovanų čekiu.

Pagrindiniu konkurso rėmėju tapo KU Ateities paramos fondas, kurio pirmininkas – Vytautas Adomaitis, o renginį globojo KU rektorius Artūras Razbadauskas.

V. Kochanskytė neslėpė, kad iš karto po konkurso diskusijų metu gimė kita data meninio skaitymo konkurso tęsiniui.

„Suplanavome kitų metų konkursą ir įvardinome datą – kitų metų lapkričio 21-ąją, tai – genialaus mūsų režisieriaus Eimanto Nekrošiaus gimimo diena“, – pabrėžė aktorė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų