Pereiti į pagrindinį turinį

Gaisrų mažiau, o žūčių daugiau

2014-12-11 07:01
Liepsnojo: kasmet dažniausiai gaisrai kyla gyvenamosiose patalpose.
Liepsnojo: kasmet dažniausiai gaisrai kyla gyvenamosiose patalpose. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento paskelbta statistika turėtų būti džiuginanti: Klaipėdos apskritis iš kitų šiemet išsiskiria itin sumažėjusiu gaisrų skaičiumi. Tačiau liepsnos vėl pareikalavo žmonių gyvybių.

Nors statistinėse lentelėse neįtrauktas gruodžio mėnuo, aiškėja, kad šie metai uostamiesčio ugniagesiams buvo ramesni: apskrityje itin sumažėjo gaisrų skaičius.

Palyginti su 2013-aisiais, šiemet ugniagesiams malšinti liepsnų teko vykti net ketvirtadaliu rečiau. Skaičius nuo 1 635 sumažėjo iki 1 217 atvejų.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus Prevencinės veiklos poskyrio inspektorė Aurelija Lapaitė tiki, kad geresnių rezultatų pasiekti pavyko aktyviai šviečiant visuomenę ir augant gyventojų sąmoningumui.

Daugiausia gaisrų šiais metais kilo laukuose, kurių išdegė per 143 hektarus. Pievos pernai liepsnojo dvigubai dažniau, o gaisrų sumažėjimą lėmė drėgni orai. Taip pat rečiau gesinti teko degančius šiukšlių konteinerius.

Kaip ir kasmet, dažniausiai liepsnojo žmonių namai, degė automobiliai ir negyvenamieji pastatai.

Net 71 proc. gaisrų kilo dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, ne ką mažiau liepsnas lėmė ir netvarkingų prietaisų naudojimas, elektros instaliacijos gedimai bei netvarkingos krosnys ir kaminai. 4 proc. gaisrų buvo sukelti tyčia, o 2 proc. – neatsargiai rūkant.

Šiemet gaisruose neišvengta mirčių. Ugnies liežuviai pasiglemžė 6 gyvybes, nors pernai žuvo vienu žmogumi mažiau. Taip pat padaugėjo darbo gelbstint žmones – iš liepsnų ištraukti 24 gyventojai, o pernai šis rodiklis buvo perpus mažesnis.

Nors ir mažėjo gaisrų, gyventojai kone tris kartus dažniau ugniagesius kvietė nutikus nelaimėms. Daugiausia jų kilo buityje. Gelbėtojų šiemet gerokai dažniau prireikė automobilių avarijų metu ir gelbstint, nukenksminant sprogmenis, bet rečiau teko lipti ant ledo ir gelbėti skęstančius.

A.Lapaitė pastebi, kad žmonės tampa pilietiškesni ir atsargesni: daugėja iškvietimų norint perkelti sunkiasvorius ligonius, atidaryti kaimynų ar giminaičių butų duris, nujautus nelaimę bei dėl kitų situacijų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų