„Tokiu atveju įsijungia Baudžiamojo proceso kodekso reglamentuotas proceso atnaujinimo mechanizmas, ir įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu nustačius, kad teisėjai nusikalstamai piktnaudžiavo, procesas gali būti atnaujintas“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė R.Norkus.
Tačiau jis ragino neskubėti „su jokiais vertinimais ir išvadomis, kadangi šiandien mes turime labai ribotą informaciją“.
Jis kreipėsi į Generalinė prokuratūrą, prašydamas pateikti informaciją apie ikiteisminį tyrimą, kurio metu nagrinėjamas galimas neteisėtas Vilniaus apygardos prokurorės poveikis Aukščiausiame Teisme nagrinėtoje Darbo partijos byloje.
Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vadovei Ritai Aliukonienei ketvirtadienį planuojama pateikti įtarimus prekyba poveikiu stambiu mastu.
Prokurorai kol kas nedetalizuoja, kaip tiksliai galėjo įvykti nusikaltimas, tačiau Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša žurnalistams nurodė, kad „įtariamųjų gali būti ir daugiau“.
Kaip specialusis liudytojas šiame tyrime apklaustas Darbo partijos bylą nagrinėjusios teisėjų kolegijos pirmininkas Viktoras Aidukas. Specialaus liudytojo statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pateikti nepakanka, arba jis turi imunitetą. Teisėjai turi teisinę neliečiamybę, todėl kol ji nepanaikinta, prieš juos negali būti vykdomas baudžiamasis persekiojimas.
Aukščiausiojo Teismo atstovė Dovilė Bružaitė žurnalistus informavo, kad V.Aiduko šiuo metu nėra darbo vietoje. Ji teigė neturinti informacijos, kodėl teisėjo nėra.
Teismo pirmininkas R.Norkus sakė, kad esant reikalui tiek spręsti dėl V.Aiduko neliečiamybės naikinimo, tiek nušalinti jį nuo pareigų teisę turi Seimas.
Darbo partijos bylą su kasaciniais skundais Aukščiausiajame Teisme per tris posėdžius išnagrinėjo mišri Baudžiamųjų bylų skyriaus ir Civilinių bylų skyriaus septynių teisėjų kolegija.
Ją be V.Aiduko sudarė Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjai Rima Ažubalytė, Tomas Šeškauskas, Armanas Abramavičius, Olegas Fedosiukas ir Civilinių bylų skyriaus teisėjai Sigita Rudėnaitė ir teisėja Birutė Janavičiūtė.
Paskutinės instancijos teismas gruodžio pabaigoje paskelbė, kad Darbo partija turėjo būti teisiama „juodosios buhalterijos“ byloje, nepaisant to, kad ji reorganizavosi prieš pirmosios instancijos teismo nuosprendį.
Aukščiausiasis Teismas taip pat paskelbė, kad Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, buvęs jos lyderis Vytautas Gapšys ir buvusi finansininkė Marina Liutkevičienė pagrįstai nuteisti už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą. Jiems skirtos piniginės baudos. Teismas taip pat patvirtino Apeliacinio teismo sprendimą išteisinti juos dėl sukčiavimo.
Naujausi komentarai