„Pagrindinis žodis, kuris atspindi šią rugsėjo 1-ąją, yra – išgyvensim. Šiame žodyje nėra labai daug optimizmo, bet taip mąsto ir mokiniai, taip mąsto ir mokytojai ir mokyklų vadovai. Ateis žmonės į mokyklą, jų lauks labai daug iššūkių, išbandymų. Jie turės juos praeiti. Mokytojams teks atiduoti labai daug savo asmeninio laiko pamokų pasiruošimui, nes prastai pasirengta reformoms. Mokytojai turės viską suvirškinti, sutvarkyti ir paruošti mokiniams. Šiais metais pasisekė tik korepetitoriams. Jiems auga klientų skaičius.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Jei seniau ateidavo tik dvyliktokai ruoštis egzaminams, tai dabar ateina ir dešimtokai, ir vienuoliktokai. Mokinius kamuoja didelė nežinia. Tik nežinau, ar švietimo sistemos tikslas turėtų būti toks. Esame kalbėję, kad kai 50 proc. šeimų samdo korepetitorius, tai nėra labai gera tendencija, bet dabar tai taps masiniu reiškiniu. Įvairių profsąjungų atstovai teigia, kad tai bus tampymosi metai. Pati švietimo ir mokslo ministerijos vadovybė pasistengė, kad taip būtų. Matysime ilgai besitęsiančius konfliktus. Ministerija neatsitraukė nė vienu klausimu.
Vaikas gyvens nuolatinėje pasirengimo būsenoje. Tai sunku jaunam žmogui.
Mokytojai, profsąjungų atstovai yra sakę, kad padaryta daug neišmintingų sprendimų. Buvo prašyta padidinti mokytojų algas, buvo prašyta paruošti vadovėlius anksčiau, o ne rugsėjo 30 d. Į daugybę aspektų nebuvo atsižvelgta. Tad nereikėtų stebėtis, kad streikai tęsis ilgai. Pati ministerija nulėmė, kad įvyktų tokia kulminacija“, – teigė žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.
Džiugu bent tai, kad nebėra nuotolinio mokymosi.
„Jiems tai bus iššūkis. Vaikui nėra lengva, kai stresinė situacija išsitęsia, kai jam yra daug testų, daug patikrinimų, egzaminų. Jei seniau vaikams būdavo kokie 6 patikrinimai, dabar jų bus dvylika. Vaikas gyvens nuolatinėje pasirengimo būsenoje. Tai sunku jaunam žmogui“, – sakė G. Sarafinas.
Naujausi komentarai