Pereiti į pagrindinį turinį

Ar reikia legalizuoti kanapes?

2017-10-09 12:08

Vis daugiau Europos valstybių priimami įstatymai, leidžiantys naudoti marihuaną medicininiais tikslais. Taip prieš kelerius metus pasielgė Kroatijos valdžia – legalizacija įvyko po visuomenės pasipiktinimo, kai buvo sulaikytas išsėtine skleroze sergantis pacientas.

Skaistė, inžinierė. Skaistė, inžinierė. Skaistė, inžinierė. Skaistė, inžinierė. Skaistė, inžinierė. Skaistė, inžinierė.

Žmogus vartojo marihuaną skausmui malšinti. Dabar šioje šalyje narkotikas gali būti skiriamas medicininiais atvejais, susijusiais su išsėtine skleroze, epilepsija, vėžiu ir AIDS. Legalizavimo pranašumai plačiai aptariami visame pasaulyje. Liberaliausio požiūrio šiuo klausimu laikosi Čekija ir Austrija, kur valdžia tiesiogiai pritarė šio narkotiko vartojimui gydymo tikslais. Keliose kitose šalyse, pavyzdžiui, Šveicarijoje, Vokietijoje, Italijoje bei Kipre įstatymai leidžia valdžiai nekontroliuoti ligonių. Atsisakymas persekioti už marihuanos vartojimą praktikuojamas Belgijoje, Liuksemburge, Portugalijoje, Ispanijoje, Estijoje ir Slovėnijoje. Neseniai apie tai prabilo ir Lietuvos valdantieji, esą gydymas kanapėmis įmanomas ir mūsų šalyje. Tai įteisinti pasiūlė Seimo narys, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Mykolas Majauskas. Klaipėdiečiai šią žinią sutiko labai optimistiškai ir kone vieningai pritarė, kad bent jau sergantiems žmonėms būtina atrišti rankas.

Viktoras, pensininkas:

– Būtinai reikia legalizuoti. Jeigu "žolė" padeda žmogui, tai kodėl gi ne? Yra nemažai ligonių, kuriems tai – vienintelis būdas ištverti kankinančius skausmus. Ir mano paties žmona mirė nuo vėžio. Patikėkite, kanapės jai būtų pravertusios...

Alvydas, pensininkas:

– Galėtų įteisinti. Juk kam reikia, tas ir taip nusiperka. Lietuvoje mažai tokių, kurie niekada savo gyvenime nėra rūkę "žolės". Pats gal prieš trisdešimt metų pabandžiau, nepatiko ir nutraukiau šį reikalą. O kam patinka ar serga, tegul tik vartoja. Juk kovojome už demokratiją. Tai tegul žmonės patys sprendžia, kas jiems yra reikalinga.

Gediminas, vadybininkas:

– Manyčiau, kad tai geras sprendimas. Juk "žolė" yra iš gamtos. Pats šiuo metu gyvenu Anglijoje ir tik prieš keletą dienų po 15 metų sugrįžau į Klaipėdą. Akivaizdu, kad miestas pasikeitęs į gerąją pusę, čia išpuoselėta infrastruktūra, tačiau daug įtakos bendrai atmosferai turi patys žmonės, jų mąstymas. Užsieniečiai yra laisvesni, gal, kad niekas jų nevaržo įvairiais apribojimais.

Skaistė, inžinierė:

– Ne tik medicininiais tikslais legalizavimas mūsų šalyje būtų naudingas.Vis tiek tie, kurie nori, vartoja. Ypač jaunimas. Jeigu kanapės nebūtų draudžiamos, galbūt šiuo metu parduodamose neliktų visokių cheminių priedų, nuo kurių žmonės ir miršta. O už kokybę dabar juk niekas neatsako.

Liudmila, valytoja:

– Niekam nereikia tų narkotikų. Esu labai kategoriška šiuo klausimu. Užtenka ir taip narkomanų Lietuvoje.

Vytautas, fotomenininkas:

– Mano mokykloje rūkalius kartkartėmis sekiodavo direktorius su socialine pedagoge. Tačiau rūkančiųjų  dėl to iš esmės nesumažėjo. Netikėtai malonu buvo pamatyti siužetą "Panoramoje" apie medicininių kanapių įteisinimo galimybę. Iki šiol ši tema buvo tabu, tačiau, panašu, pagaliau dialogas šia tema vystosi. Manau, kad draudimai teigiamų rezultatų nesukuria.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų