T. Itooka, turėjusi keturis vaikus ir penkis anūkus, mirė gruodžio 29 dieną slaugos namuose, kuriuose gyveno nuo 2019 m., sakoma pietinio Japonijos miesto mero pareiškime.
Ji gimė 1908 m. gegužės 23 dieną Osakoje, netoli Ašijos – keturiais mėnesiais anksčiau, nei Jungtinėse Valstijose buvo pradėtas pardavinėti automobilio „Ford Model T“ modelis.
T. Itooka buvo pripažinta seniausiu pasaulio žmogumi po to, kai 2024 m. rugpjūtį mirė 117 metų sulaukusi ispanė Maria Branyas Morera.
„Ponia Itooka savo ilgu gyvenimu suteikė mums drąsos ir vilties, – pareiškime teigė 27 metų Ašijos miesto meras Ryosuke Takashima. – Dėkojame jai už tai.“
T. Itooka, kuri buvo viena iš trijų vaikų šeimoje, išgyveno pasaulinius karus ir pandemijas, taip pat technologinius proveržius. Būdama studentė ji žaidė tinklinį.
Vyresniame amžiuje T. Itooka pamėgo bananus ir Japonijoje populiarų pienišką gaivųjį gėrimą „Calpis“, sakoma mero pareiškime.
Japonijoje moterys paprastai gyvena ilgai, tačiau šalis susiduria su vis didėjančia demografine krize, nes dėl augančio pagyvenusių žmonių skaičiaus sparčiai didėja medicinos ir socialinės rūpybos išlaidos, o darbo jėgos, kuri turėtų už visa tai mokėti, mažėja.
Rugsėjo mėnesį Japonijoje buvo suskaičiuota daugiau kaip 95 000 žmonių, sulaukusių 100 ir daugiau metų, iš jų 88 proc. buvo moterys.
Iš 124 mln. šalies gyventojų beveik trečdalis yra 65 metų ir vyresni.
Naujausi komentarai