Norint pasikeisti vairuotojo pažymėjimą šiuo metu reikia atlikti tą pačią jo užsakymo procedūrą kaip ir jį gaunant pirmą kartą. Nors duomenys apie vairuotojus renkami, iš archyvų juos perkelti į e. erdvę neskubama.
Kaupia tik popierius
Praeitą savaitę valstybės valdomos įmonės „Regitra“ sostinės Viršuliškių filiale apsilankiusi dienraščio skaitytoja Jolanta pajuto, tarsi laikas šioje įstaigoje būtų sustojęs. Prieš metus baigus galioti vairuotojo pažymėjimui, moteris jau keitė jį ir kaip priklauso buvo pristačiusi visus reikiamus dokumentus, tarp jų ir galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.
Šįkart naujo vairuotojo pažymėjimo Jolantai prireikė pasikeitus jos pavardei, todėl gavusi naują asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ji nuskubėjo keisti vairuotojo pažymėjimo.
„Dar laukdama eilėje išgirdau, kad iš žmonių reikalaujama pristatyti santuokos liudijimą, o jo neturintys žmonės nebuvo aptarnaujami. Iš karto pasirodė keista, nes šiuos duomenis valstybės institucijos gauna elektroniniu būdu. Pati prieš kelias dienas tai patyriau apsilankiusi poliklinikoje, kur mano nauja pavardė jau buvo žinoma ir niekas nereikalavo jokių santuokos liudijimo kopijų“, – pasakojo moteris.
Laimė, „Regitroje“ santuokos liudijimą ji turėjo, bet vis tiek nebuvo aptarnauta ir buvo išsiųsta atvežti prieš metus „Regitrai“ jau pristatytos medicininės pažymos, galiojančios dešimt metų.
Nesuderintos sistemos
„Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma galioja dešimt metų, o baigus jai galioti prieš metus turėjau pasikeiti ir vairuotojo pažymėjimą, buvau visiškai rami, nes “Regitroje„ buvo palikta šios pažymos kopija. Tačiau, pasirodo, kompiuteriai “Regitroje„ naudojami tik vietoj spausdinimo mašinėlių, nes jokie duomenys juose nekaupiami – o archyvuojami kažkokiame sandėliuke“, – pasipiktinusi dėstė pašnekovė.
Jolanta minėtą pažymą rado namuose, tačiau jeigu nebūtų jos radusi, jai vėl būtų tekę vykti į polikliniką ir už jos išdavimą mokėti pinigus, daugiau kaip 40 litų.
VĮ „Regitra“ yra įdiegusi nemažai e. paslaugų, didžiuojamasi ir specialiu Vairuotojų portalu. Jame elektroniniu būdu galima užsisakyti naują vairuotojo pažymėjimą, net nereikalaujama pristatyti vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos, jeigu ji galioja, taip pat nereikia pakartotinai fotografuotis, nes išsaugoma ankstesnė nuotrauka. Atvykti į „Regitros“ padalinį prireikia tik tuomet, jeigu keičiasi vairuotojo parašas – dėl to apsilankyti padalinyje prireikė ir dienraščio skaitytojai Jolantai. „Tačiau padalinyje viską reikia daryti iš naujo, ir visas pažymas pristatyti, ir fotografuotis“, – stebėjosi nusivylusi vairuotoja.
Vadovaujasi pasenu įsakymu
VĮ „Regitra“ viešųjų ryšių specialistės Laimutės Užupės teigimu, įstaigos padaliniai, priimdami gyventojų prašymus dėl vairuotojo pažymėjimo keitimo, vadovaujasi 2008 m. išleistu Vidaus reikalų ministrų įsakymu „Dėl Motorinių transporto priemonių vairuotojo pažymėjimo išdavimo taisyklių patvirtinimo“. Šiame ketverių metų senumo įsakyme nurodyta, kokius dokumentus vairuotojas turi pateikti keisdamas vairuotojo pažymėjimą. Kaip pabrėžė L.Užupė, be asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir norimo keisti vairuotojo pažymėjimo, būtina pateikti ir galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.
L.Užupė informavo, kad šiuo metu yra rengiamos minėto įsakymo pataisos. „Teisės aktas dar nepriimtas, jo projektas derinamas įvairiose institucijose. Tiksliai nežinoma, kada jis gali būti priimtas, tad jo nuostatų dar nekomentuojame“, – sakė ji.
Ji atkreipė dėmesį, kad VĮ „Regitra“ padaliniuose iš gyventojų neturi būti reikalaujama pristatyti santuokos liudijimo kopijos, nes šie duomenys gaunami elektroniniu būdu.
Naujausi komentarai