„Dėl PVM mažinimo ar ėjimo Lenkijos keliu – matyt, jis tiesiog neatneštų tokių rezultatų“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Čmilytė-Nielsen.
„Matyt, nepasivaržysime efektyviai su Lenkija. (...) Ir kita valiuta, ir masto ekonomija, ir kiti dalykai“, – kalbėjo parlamento vadovė.
Ji dar pastebėjo, kad su panašia problema susiduria ir kitos Lenkijos kaimynės, o panašių pavyzdžių galima rasti kitur Europoje.
Matyt, nepasivaržysime efektyviai su Lenkija.
„Europos Sąjungoje yra ta situacija, kad kaimyninės Lenkijos šalys tą patiria, ką patiriame ir mes, konkuruodami su jais. Lygiai kaip ir iš Danijos žmonės važiuoja apsipirkti į Vokietiją, iš Norvegijos į Švediją ir panašiai“, – pastebėjo V. Čmilytė-Nielsen.
„Tiesiog situacija tokia, kad ne viena Lietuva susiduria su panašia konkurencija, kurioje tiesiog nelygios jėgos šiuo atveju“, – apibendrino ji.
ELTA primena, kad Lenkija nuo vasario 1 dienos laikinai stabdo PVM taikymą maisto produktams ir mažina PVM tarifą degalams. Šis sprendimas, kuriuo siekiama sumažinti infliaciją vartotojams, galios šešis mėnesius.
PVM benzinui ir dyzelinui turėtų mažėti nuo dabar 23 iki 8 proc. Daugumai maisto produktų, išskyrus prabangos prekes, Lenkijoje galioja 5 proc. PVM tarifas. Jis šešiems mėnesiams bus panaikintas.
Tam pačiam laikotarpiui PVM nebus taikomas ir dujoms bei trąšoms.
Vyriausybė Varšuvoje, laikinai mažindama PVM, reaguoja į smarkiai išaugusią infliaciją. Statistikos tarnybos duomenimis, brangimas gruodį siekė 8,6 proc., lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.
Naujausi komentarai