„Ir degẽsėj pradėjo žolė augt“ – tokiais žodžiais VU dainų ir šokių ansamblis kviečia į koncertą, kuris žymi visišką atgimimą – tiek savo, tiek gamtos aplink.
„Gyvenimo ratas – gamtoje ir žmoguje – jis yra visada. Tai nėra vien tik gražus ciklas, jis patiria griūtis, žaizdas, tačiau tik dėl gamtos gyvybės galių ir žmogaus valios, troškimo tos visos pažeistos vietos atgyja ir prisikelia naujam tikslui gyvenime“, – sako ansamblio meno vadovas Eugenijus Čiplys.
I. Cesiūnaitės nuotr.
Koncertinėje programoje šįkart itin gausu kūrinių vandens ir kitų gamtos elementų tema, simbolizuojančių nesibaigiantį gamtos ciklą bei gyvybės ratą. Koncerte skambės Vidmanto Bartulio, Vido Aleksandravičiaus, Eugenijaus Čiplio, Giedriaus Svilainio ir kitų lietuvių kompozitorių muzikiniai kūriniai. Choreografiją bei muziką papildys ir šiuolaikinės meno priemonės – įspūdingi šviesos efektai.
Programai pasirengti padeda žymus fizikas, mokslo istorikas, etnologas, profesorius Libertas Klimka, kuris gegužės 8 d. VU Didžiojoje auloje skaitė paskaitą „Gyvybės rato idėja lietuvių etnožinijoje“, papildančią ir praplečiančią koncertinės programos idėją.
E. Kurausko nuotr.
Šio koncerto pavadinimas „Degesija“ – pagal V. Bartulio kūrinį „Degesija“ (degesė – išdegusi pelkė). Jis simbolizuoja paralelę tarp nenutrūkstamos, gaivališkos gamtos kaitos ir to, kas šiandien vyksta tarp žmonių. Kaip nuniokota gamta atgimsta, parodydama stebuklingą virsmą iš nebūties į viltimi pražystantį pavasarį, taip ir žmonių kartos neslopstančia meile ir bendrumu toliau suka gyvybės ratą.
Naujausi komentarai