Nacionalinio egzaminų centro (NEC) patvirtintas egzaminų ir įskaitų tvarkaraštis nustebino mokytojus, moksleivius ir jų tėvus – sesija prasidės anksčiau, o įskaitas teks laikyti per Velykų atostogas.
Nemalonus siurprizas
Vyresnių klasių moksleiviams šį pavasarį Velykų atostogos numatytos balandžio 18–22 d. Tačiau abiturientai kartu su visais atostogauti negalės. Jiems teks laikyti anglų, prancūzų, rusų, vokiečių kalbų bei kitas įskaitas. Įvairių dalykų egzaminai numatyti per visas Velykų atostogas, taip pat šeštadieniais.
"Tvarkaraštis tiesiog šokiravo mokytojus, mokinių tėvus, o ką jau kalbėti apie pačius abiturientus, – įskaitų tvarkaraščiu piktinosi kaunietė Valerija Vilkauskienė. – Praėjusiais mokslo metais įskaitos vyko balandžio pabaigoje, tačiau atostogos ir šv.Velykos buvo balandžio pradžioje." Kaunietės vertinimu, abiturientams itin reikalingos paskutinės atostogos prieš egzaminų sesiją ir tų dienų negalima užimti įskaitomis.
Kauno "Aušros" gimnazijos direktorės pavaduotojas Gintautas Rimkevičius pastebėjo, kad su egzaminų tvarkaraščiais abiturientai ir mokytojai dar tik susipažįsta, todėl kol kas pretenzijų nesulaukta. Tačiau jis neabejoja, kad diskusijų bus. "Manau, kad nuomonės išsiskirs. Vieni mokytojai norės laisvo šeštadienio, o kiti mielai dirbs, nes tikriausiai už darbą laisvadienį bus mokama papildomai", – svarstė G.Rimkevičius.
Suderintas su visais?
V.Vilkauskienė tikisi, kad NEC vadovai tvarkaraščius dar peržiūrės ir parinks kitą, moksleiviams patogesnį laiką. Tačiau centro vadovas Saulius Zybartas apie alternatyvas diskutuoti nelinkęs.
"Pasiūlėme keletą tvarkaraščių, juos aptarėme su aukštųjų mokyklų, moksleivių ir profsąjungų atstovais. Diskusijos buvo viešos, išsakyti nuomonę galėjo visi norintieji, – sakė S.Zybartas. – Beje, daugelis siūlė įskaitas numatyti per moksleivių atostogas, o abiturientams atostogas perkelti į kitas dienas." Praktika rodo, anot jo, kad tomis dienomis, kai mokykloje vyksta įskaitos, trukdomas ugdymo procesas, įnešama sumaišties.
"Įskaitos vyksta pagal tam tikrus reikalavimus. Turi būti paruoštos patalpos, sukviesti budintys mokytojai, – pabrėžė S.Zybartas. – Kai kuriose mokyklose per įskaitas netgi uždaroma tam tikra dalis patalpų, kad nebūtų trukdoma. Be to, budintys mokytojai tuo metu nedirba savo tiesioginio darbo."
Paklaustas, kodėl įskaitų ir egzaminų sesiją nuspręsta pradėti anksčiau, S.Zybartas pabrėžė, kad šįmet valstybinius egzaminus laikys 1,5 karto daugiau žmonių, o esą, norint kokybiškai užtikrinti visas procedūras, būtina sudaryti patogų tvarkaraštį, kai kuriuos egzaminus perkelti į šeštadienius.
NEC direktoriaus pavaduotoja Teresė Blaževičienė primena Švietimo ir mokslo ministro numatytą galimybę abiturientų atostogas perkelti į kitas dienas. "Kiekviena mokykla turi teisę priimti jai geriausią sprendimą", – pabrėžė T.Blaževičienė.
Trūks paskutinės nakties?
Dienraščio kalbintų abiturientų nuomonės dėl įskaitų ir egzaminų tvarkaraščio išsiskyrė. Pavyzdžiui, daugeliui Kauno "Aušros" gimnazijos dvyliktokų sudarytas tvarkaraštis tinka. Drabužių dizainą studijuoti svajojanti Gintarė Kumpikaitė neabejoja, kad laiko pasirengti egzaminams užteks. Daugelis jos bendraklasių tikino, kad pavasariniams išbandymams rengiasi jau dvylika metų, todėl esą viena ar kita diena nieko nepakeis.
"Kuo greičiau išlaikysime įskaitas, tuo geriau", – tarė abiturientas ir iškart sulaukė klasės pritarimo.
Tačiau mediciną studijuoti ketinanti Giedrė Matusevičiūtė, kruopščiai planuojanti mokymosi grafiką, norėtų, kad egzaminams pasirengti liktų daugiau laiko. Per Velykų atostogas ji buvo apsisprendusi gilinti biologijos ir chemijos žinias. "Svarbu, kad nepritrūktų laiko pasirengti", – pabrėžė G.Matusevičiūtė.
Įskaitų tvarkaraštis 2011 m. Kovo 31 d. – mokinių kompiuterinis raštingumas. Balandžio 18, 19 d. – lietuvių kalba (valstybinė). Balandžio 18, 19 d. – lietuvių kalba (gimtoji). Balandžio 20, 21 d. – užsienio kalba (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių). Balandžio 22, 26 d. – gimtoji kalba (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių). Šaltinis: Nacionalinis egzaminų centras |
---|
Naujausi komentarai