Pereiti į pagrindinį turinį

Nuobaudos už girtavimą savivaldybėje – ypač retos

2012-11-19 10:10
Nuobaudos už girtavimą savivaldybėje – ypač retos
Nuobaudos už girtavimą savivaldybėje – ypač retos / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Nors apstu kauniečių, kurie skundžiasi tarnautojų darbu, tačiau pastabos ir papeikimai Kauno savivaldybės administracijoje skiriami retai.

Nuobaudomis nelyja

Šiemet valdininkų nubausta daugiau – 13. Papeikimus gavo trys darbuotojai, kitiems pareikštos pastabos. Du tarnautojai dėl nuobaudų neteko darbo.

Bene labiausiai pagarsėjo jau buvęs savivaldybės vairuotojas Juozas Murauskas. Jis nuo liepos iki spalio gavo tris papeikimus, todėl buvo atleistas. J.Murauskas teigė, kad su juo miesto vadovai susidorojo dėl politinių priežasčių, nes šiemet įsteigė Emigrantų partiją. Kauno savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis sakė, kad darbuotojas baustas už tarnybinio automobilio naudojimą asmeniniais tikslais.

„Tai vienas sunkesnių prasižengimų. Už savivaldybės turto naudojimą privačiais tikslais, girtavimą, pravaikštas baudžiame griežtai, nes tai sąmoningi ir šiurkštūs nusižengimai“, – tvirtino jis.

Atleidimų nedaug

Šiurkščių nusižengimų per pastaruosius dvejus metus daug neužfiksuota. Šiemet vienas Kauno tarybos sekretoriato darbuotojas iškart neteko darbo dėl pravaikštos.

Prisiminus atvejį, kai tarnautojas neteko darbo už girtavimą darbo metu, D.Ratkelis pastebėjo: nuobaudos dėl piktnaudžiavimo alkoholiu veikiau yra išimtis. Dėl to labai retai prireikia ir Kauno savivaldybės Bendrajame skyriuje esančio alkotesterio.

„Maždaug jau penkeri metai išgėrimai savivaldybėje visiškai išgyvendinti, todėl nuobaudos už girtumą darbo metu ypač retos“, – tvirtino direktorius.

Pasak jo, kilus įtarimams, kad tarnautojas neblaivus, siūloma pasitikrinti alkotesteriu. „Vis dėlto oficialiai darbuotojo girtumą gali patvirtinti tik Priklausomybių centro specialistai. Jei darbuotojas atsisakytų ten vykti, jam būtų pripažintas sunkus girtumas“, – aiškino D.Ratkelis.

Skundų daugiau nei nuobaudų

D.Ratkelis pripažino gaunantis daug daugiau gyventojų, įvairių interesantų skundų dėl prasto tarnautojų darbo, nei skiriama nuobaudų. „Neretai skundžiamasi, kad tarnautojas neįgyvendino interesanto noro, bet tai dar nerodo blogo darbo ar nusižengimo teisės aktams. Dažnai žmonių noro negalima įgyvendinti dėl objektyvių priežasčių“, – teigė D.Ratkelis.

Pasak jo, dažniausiai pastabos tarnautojams skiriamos dėl kokių nors procedūrų pažeidimų, tvarkant dokumentus, tiekiant miesto tarybai sprendimus, vėluojama atsakyti raštu į paklausimą.

„Už nedidelius prasižengimus pareiškiamos pastabos. Papeikimus skiriame, kai pažeidimai kartojasi ar yra akivaizdžiai piktybiški“, – aiškino D.Ratkelis. Antra vertus, gavusį tris pastabas tarnautoją galimą atleisti iš darbo kaip ir gavusį tris papeikimus.

Kai kurie bylinėjasi

Šiemet pastabas gavo du skyrių vadovai – Privatizavimo skyriaus vedėja Audronė Griškonienė ir Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas.

A.Griškonienė tvirtino buvusi nubausta nepagrįstai. Ji apkaltinta, kad teikiant privatizavimo dokumentus jos skyriuje padaryta procedūrinių pažeidimų. „Teisme įrodžiau, kad tai netiesa ir nuobauda man atšaukta. Man tai buvo labai svarbu morališkai, nes per 20 darbo valstybės tarnyboje metų niekada nebuvau bausta“, – kalbėjo vedėja.

A.Vaitiekūnas irgi nepripažįsta, kad pastaba už laiku miesto tarybai nepateiktą sprendimo projektą yra pagrįsta. „Tačiau nenoriu bylinėtis. Ką darysi, turiu nuobaudą, ir tiek, ką čia daugiau komentuoti“, – kalbėjo jis.

Pagarsėjęs nemandagiu elgesiu su kompensacijos už patirtą žalą duobėtose miesto gatvės laukiančiu vairuotoju Miesto tvarkymo skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Nausėda neneigė, kad nuobaudą gavo teisėtai. „Bet pastaba man skirta ne už nemandagų pokalbio toną, o už terminų nesilaikymą atsakant į paklausimą“, – teigė jis.

Nubausti sudėtinga

Kauno savivaldybės kontrolierius Gediminas Raudonis mano, kad paskirtos nuobaudos neatspindi tikro aplaidaus darbo masto savivaldybėje. „Pažeidimų būna daug daugiau, bet skirti nuobaudą nuo 2006 m., kai priimti nauji valstybės tarnautojus kontroliuojantys įstatymai, tapo daug sudėtingiau“, – aiškino jis.

Pasak G.Raudonio, iki nuobaudos skyrimo valdininkui reikia įveikti kelis biurokratinius etapus. „Pirmiausia savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu suburiama speciali komisija. Po to ji po tyrimo turi surašyti motyvuotą išvadą. Ją dar turi tvirtinti administracijos direktorius. Kol nusižengimas pereina per šiuos filtrus, spaudimas nubausti tarnautoją nuslopsta, neretai apskritai vengiama šios sudėtingos procedūros, jei prasižengimas labai nebado akių“, – sakė G.Raudonis.

Pasak kontrolieriaus, tarnautojai daug labiau bijo metų pabaigoje vykstančių tarnautojų darbo vertinimų. „Tada tarnautojui už prastą darbą gali sumažinti kategoriją ir panašiai. Todėl, baigiantis metams, tarnautojai dirba daug kruopščiau, būna paslaugesni“, – dalijosi patirtimi G.Raudonis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų