„Teisės aktai mus įpareigoja suteikti leidimus tokioms protesto akcijoms, su sąlyga, kad dalyviai laikysis visų reikalavimų. Šiuo atveju ponia Astra įsipareigojo renginį sutrumpinti. Buvo prašiusi leidimo nuo 14 iki 20 val. Mes pasikalbėjome, kad renginį sutrumpintų iki 17 val., nes Rotušės aikštė vakare virsta daugiau vilniečiam skirta, pramogoms. Norėjome, kad netrikdytų vilniečių kasdienio gyvenimo ir ponia Astra sutiko“, – situaciją komentavo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.
Be abejonės, mes visada turime nuogąstavimų ir abejonių, bet organizatoriai užtikrino, kad bus iki 700 žmonių, kad daugiau neturėtų būti.
Šeštadienį planuojamas protestas-debatai „Prieš Vyriausybės žmonių teisių varžymą Lietuvoje“. Organizatoriai taip pat pateikė ir prašymų – trys biotualetai ir prašymas policijos užtikrinti rimtį. Ar pareigūnai taip pat įsipareigojo šeštadienį užtikrinti, kad Rotušės aikštėje būtų laikomasi viešosios tvarkos? „Taip, vienas iš reikalavimų buvo užtikrinti rimtį. Mes savo ruožtu paprašėme organizatorių, kad protesto dalyviai nevaikščiotų ant važiuojamosios dalies, nevaikščiotų tarp Rotušės pastato ir aikštėje, t. y. paliktų visus pravažiavimus, praėjimus, todėl kad yra šeštadienis, išeiginė diena, nenorėtume trikdyti vilniečių laiko“, – akcentavo L. Koriznienė.
Rengiant rugsėjo 10-osios mitingą organizatoriams kilo sunkumų dėl biotualetų atvežimo. Tad ar šįkart Vilniaus miesto savivaldybė suteiks tris organizatorių prašomus biotualetus? „Dabar negaliu pakomentuoti, ar buvo toks prašymas, jeigu buvo, tai tikrai pasistengsime, kad ta vieta būtų švari ir Rotušė liktų prižiūrėta“, – sakė pašnekovė.
„Ar nebaisu, kad ir šį kartą protestas-debatai gali išvirsti kažkuo panašiu į rugpjūčio 10-osios renginį, mat organizatoriai yra tie patys?“ – savivaldybės atstovės klausė žurnalistė.
„Be abejonės, mes visada turime nuogąstavimų ir abejonių, bet organizatoriai užtikrino, kad bus iki 700 žmonių, kad daugiau neturėtų būti. Mes aišku derinsime darbus ir su policijos pareigūnais, ir su viešosios tvarkos pareigūnais, bet labai tikimės, kad organizatoriai pasimokė iš rugpjūčio 10-osios klaidų ir nesikartos tas pats scenarijus“, – teigė L. Koriznienė.
Yra terminai, kada ji privalo susimokėti, jeigu ji nesusimokės, tada imsimės kitų priemonių – išieškojimo.
Tačiau klaidos taip pat kainuoja. Mokytoja A. Astrauskaitei buvo išrašyta 1,1 tūkst. eurų bauda. Tačiau ar skandalingoji mokytoja jau susimokėjo šią baudą? „Ne, šiuo metu mokėjimo dar nematome. Yra terminai, kada ji privalo susimokėti, jeigu ji nesusimokės, tada imsimės kitų priemonių – išieškojimo“, – situaciją komentavo pašnekovė.
Pasak savivaldybės atstovės, Vilniaus miestas šeštadienio laukia ramiai ir susikaupęs. Tačiau kaip planuojama elgtis, jeigu susitarimams organizatoriai visgi nusižengs? „Mes glaudžiai bendradarbiaujame tiek su policija, tiek su mūsų viešosios tvarkos pareigūnais. Visi budės ir žiūrėsime. Su policija dar deriname veiksmus, kadangi įsipareigojimas yra nedideliam žmonių kiekiui. Sąlygiškai 700, bet vis tiek žiūrėsime ir reaguosime į tą situaciją – tiek mes, tiek policijos pareigūnai“, – apie artėjantį protestą kalbėjo L. Koriznienė.
Naujausi komentarai