„Tai buvo pavyzdinis mūsų šalių kariškių ir diplomatų darbas kartu“, – sakė I. Šimonytė.
Dešimt karių ir diplomatė per penkias dienas iš Afganistano evakavo 34 afganistaniečius vertėjus, anksčiau talkinusius Lietuvos kariams, ir jų šeimų narius, iš viso – 176 žmones.
Lietuvos kariams anksčiau padėję vertėjai atgabenti į Lietuvą, kilus grėsmei jų gyvybei, kai valdžią Afganistane perėmė Talibanas.
Vykdant operaciją, Lietuvai padėjo Lenkija bei kitos Europos Sąjungos šalys.
Tai buvo pavyzdinis mūsų šalių kariškių ir diplomatų darbas kartu.
I. Šimonytė susitikimo metu su Z. Rau taip pat aptarė bendrų infrastruktūrinių projektų plėtrą, Vilniaus ir Varšuvos bendradarbiavimą sprendžiant regioninio saugumo klausimus bei atremiant nelegalios migracijos iššūkius, dvišalių santykių bei ekonominio bendradarbiavimo stiprinimą, Rytų partnerystę, Europos Sąjungos (ES) santykius su Rusija.
Premjerė taip pat padėkojo Lenkijai už solidarumą ir paramą nelegalios migracijos iššūkių akivaizdoje.
„Geopolitinei ir saugumo situacijai regione reikia kiek įmanoma glaudesnio Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje“, – teigė I. Šimonytė.
Į Lietuvą šiemet neteisėtai pateko daugiau nei 4 tūkst. migrantų. Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.
Lietuvai pradėjus taikyti apgręžimo politiką, migrantų srautai išaugo Lenkijoje bei Latvijoje.
I. Šimonytė pabrėžė, kad Baltarusijos režimas toliau kelia pavojų tiek savo piliečiams, tiek visai ES.
Susitikime taip pat aptartos grėsmės, kylančios dėl agresyvios Rusijos politikos.
Lietuvos premjerė ir Lenkijos užsienio reikalų ministras pažymėjo lenkų mažumos Lietuvoje ir lietuvių mažumos Lenkijoje svarbą stiprinant dvišalius šalių santykius.
Naujausi komentarai