Prezidentas pabrėžė labai vertinantis Lietuvos ir Lenkijos tvirtus dvišalius santykius, paremtus abipuse pagarba ir nuoširdžia draugyste, ir produktyvų bendradarbiavimą NATO ir ES.
„Ypač vertinu mūsų šalių bendradarbiavimą gynybos srityje. Esu užtikrintas, kad, nepaisant pokyčių Lenkijos politinėje arenoje, strateginė partnerystė ir bendradarbiavimas tarp mūsų šalių išliks intensyvūs ir efektyvūs“, – teigia G. Nausėda.
Pasak jo, aktyvus Lenkijos vaidmuo yra ypač reikšmingas šiuo metu, „siekiant užkirsti kelią įvairiapusiškoms grėsmėms ir iššūkiams visai mūsų transatlantinei bendruomenei“.
„Rusijai tęsiant brutalų karą prieš Ukrainą, vertiname Lenkijos paramą kovojančiai Ukrainai ir esame pasirengę toliau kartu visokeriopai ją remti“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.
Jis teigė tikintis, kad dvišaliai Lietuvos ir Lenkijos santykiai ir žmogiškieji ryšiai, ypač verslo, infrastruktūros, švietimo ir kultūros srityse, ir toliau plėsis. Šalies vadovas lenkams linkėjo vienybės, stiprybės, o Lenkijos valstybei – ilgų klestėjimo metų.
„Labai vertiname Lietuvos ir Lenkijos strateginę partnerystę bei glaudų bendradarbiavimą, ypač stiprinant taisyklėmis pagrįstą tarptautinę tvarką ir demokratines vertybes ES ir visame pasaulyje, – sakoma I. Šimonytės sveikinime. – Lietuvos ir Lenkijos draugystė tvirta, nes jos pagrindas – bendri laisvės ir demokratijos idealai, glaudus bendradarbiavimas kuriant stiprią ir į ateitį žvelgiančią Europą, bendra atsakomybė už tvarią taiką mūsų žemyne ir už jo ribų.“
Ji teigė neabejojanti šalių vienybe ir toliau remiant Ukrainą.
„Lenkijos nepriklausomybės šventė – šventė ir Lietuvos žmonėms, nes stipri Lenkija stiprina ir Lietuvos saugumą. Tikiu, kad stipri Lietuva stiprina ir Lenkijos saugumą“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.
Pasak Seimo pirmininkės, švęsdami Nepriklausomybės dieną turime galimybę peržiūrėti savo šalies praeitį, dabartį ir ateitį, kartu išreikšti dėkingumą už tai, ką valstybė turi ir ką pasiekė.
„Šiandien Lietuva ir Lenkija – nepriklausomos, stiprios ir išdidžios Europos šeimos narės. Šios svarbios šventės proga noriu padėkoti už Jūsų indėlį skatinant glaudų mūsų valstybių parlamentų bendradarbiavimą ir susitelkimą sprendžiant šių dienų iššūkius“, – rašė V. Čmilytė-Nielsen.
Lenkija išsikovojo nepriklausomybę 1918 metų lapkričio 11 dieną po to, kai 123 metus buvo ištrinta iš Europos žemėlapio po trijų bendros valstybės su Lietuva padalijimų, kuriuos įvykdė carinė Rusija, Prūsija ir Austrijos-Vengrijos imperija.
Naujausi komentarai